Här använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.

Välkommen att kontakta Ramson

Vill du komma i kontakt med oss på Ramsom kan du ringa oss på 0141-572 50 
eller så är du välkommen att fylla i kontaktformuläret nedan.

E-post: info@ramson.se

Öppettider: 07:30 - 17:00

Ramson AB
Telefon: 0141-572 50 
Adress: Drakvägen 6
591 32 Motala, Sweden

Eller fyll i formuläret och skicka till oss:
Mattias Strid

Platschef, Försäljning

073 595 75 91
m.strid@ramson.se

Ragnar Sjöberg

Utveckling, Försäljning Norra Sverige

070 298 86 70  r.sjoberg@ramson.se

Mats Holmstrand

Försäljning, Mellansverige

070 651 41 75  m.holmstrand@ramson.se

Roger Wärlestedt

Försäljning, Södra Sverige

076 942 49 57 r.warlestedt@ramson.se

Leif Eriksson

Order/Design/Teknik 

0141-573 50  l.eriksson@ramson.se

Nina Viebke

Produktionsplanering/Service/ Inköp

070 458 92 50 n.viebke@ramson.se

Mikael Boström

Produktion/Projekt

070 754 73 52  m.bostrom@ramson.se

Johnnie Björk

Design/Projekt/Pilot

0141-574 35 
j.bjork@ramson.se

John Bylow

Projekt Kemi/ Filtrering

07XXXXXX 
j.bylow@ramson.se

Maria Sjöberg

Order/ Lager/ Marknadsföring

0141-574 30 m.sjoberg@ramson.se

Margareta Selvin

Ekonomi

0141- 574 15  m.selvin@ramson.se

Finland

Waterix, W-rix Oy
Betonikuja 5
FI-21600 Parainen, Finland

Robert Tunturi
+358 40 9001 217
robert.tunturi@waterix.com

Patrik Gustafsson
+358 40 7397 510
patrik.gustafsson@waterix.com

Danmark och Tyskland

Ragnar Sjöberg 
+46 70 298 86 70 
r.sjoberg@ramson.se

Norge

HX Norge AS
Gråterudveien 45
N-3036 Drammen

Peder Baekgaard
+47 4539 5302
pb@hydro-x.com

Estland och Ryssland

Svetsbygg OÜ
EE-Tallinn, 10621

Oleg Ketov
+372 51908001
svetsbygg@gmail.com

Kort om Ramson AB

Ramson är ett högteknologiskt företag som utvecklar och tillverkar filtreringssystem för alla typer av industriella processer. Gruv-, stål-, kraft-, elektronik- och pappersindustri, mekanisk och kemisk industri, sjöfart, läkemedels- och livsmedelsindustri är några exempel på områden där våra produkter återfinns.

Kontakta oss

Drakvägen 6, 591 32 MOTALA   |   Telefon 0141-572 50  
E-post info@ramson.se

Certifieringar

ISO 9001, 14001 och ISO 3834

© Ramson 2021  |    Om cookies   |   Sitemap