Välkommen att kontakta Ramson

Vill du komma i kontakt med oss på Ramson kan du ringa oss på 0141-572 50 
eller så är du välkommen att fylla i kontaktformuläret nedan.

E-post: info@ramson.se

Öppettider: 07:30 - 17:00

Ramson AB
Telefon: 0141-572 50 
Adress: Drakvägen 6
591 32 Motala, Sweden

Eller fyll i formuläret och skicka till oss:

Anders Käck

Platschef, Försäljning

076 723 27 67
a.kack@ramson.se

Ragnar Sjöberg

Utveckling, Försäljning Norra Sverige 

070 298 86 70
r.sjoberg@ramson.se

Mats Holmstrand

Försäljning, Mellansverige 

070 651 41 75
m.holmstrand@ramson.se

Vakant

Försäljning, Projektledning

070 xxxxxx
info@ramson.se
 

Leif Eriksson

Order, Design,Teknik 

0141-573 50
l.eriksson@ramson.se

Vakant

Order, Innesälj, Inköp 

Madelene Johansson

Verkstadschef 

073 595 75 91
m.johansson@ramson.se

Johnnie Björk

Design, Projekt, Pilot

0141-574 35
j.bjork@ramson.se

John Bülow

Projekt Kemi, Filtrering 

070 426 07 12
j.bulow@ramson.se

Adam Lexén

Filtertekniker, Service

076-942 49 57
a.lexen@ramson.se

Maria Sjöberg

Order, Lager, Marknadsföring

0141-574 30
m.sjoberg@ramson.se

Margareta Selvin

Ekonomi 

0141-574 15
m.selvin@ramson.se

Finland

Waterix, W-rix Oy
Betonikuja 5
FI-21600 Parainen, Finland

Robert Tunturi
+358 40 9001 217
robert.tunturi@waterix.com

Hannu Turunen
+358 440 523 000
hannu.turunen@waterix.com

Danmark och Tyskland

Ragnar Sjöberg 
+46 70 298 86 70 
r.sjoberg@ramson.se

Norge

HX Norge AS
Gråterudveien 45
N-3036 Drammen

Peder Baekgaard
+47 4539 5302
pb@hydro-x.com

Estland

Svetsbygg OÜ
EE-Tallinn, 10621

Oleg Ketov
+372 51908001
svetsbygg@gmail.com

Kort om Ramson AB

Ramson AB är ett kunskapsinriktat företag som utvecklar och tillverkar vattenreningssystem för alla typer av industriella processer. Vi erbjuder inledande utredningar med tester på plats hos kund, verifierande pilotkörningar och därefter förslag på fullskalelösningar.

Med design, beräkning och tillverkning under samma tak är vi flexibla och snabba med kundanpassade lösningar. Vi erbjuder också service av våra produkter. Påsar, patroner och andra filterprodukter finns på lager och kan vanligen skickas inom 1-2 dagar.

Kontakta oss

Drakvägen 6, 591 32 MOTALA   |   Telefon 0141-572 50  
E-post info@ramson.se

Certifieringar

ISO 9001, 14001 och ISO 3834

© Ramson  |    Om cookies   |   Sitemap