Här använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.

Ett företag med stor kapacitet och mångårig erfarenhet

Välkommen att kontakta oss

Ramson AB

Telefon: 0141 572 50
Adress: Drakvägen 6
591 32 Motala
Sweden

Ragnar Sjöberg- VD/ Försäljning/Utveckling: 0141-655 850 - r.sjoberg@ramson.se

Kaj Rasmussen - Försäljning: 0141-655 851 - k.rasmussen@ramson.se

Leif Eriksson - Order/ Produktion/Teknik: 0141-573 50 - l.eriksson@ramson.se

Johnnie Björk - Konstruktion/ Projektledning: 0141-574 35 - j.bjork@ramson.se

Maria Sjöberg - Order/ Lager/ Marknadsföring: 0141-574 30 - m.sjoberg@ramson.se

Margareta Selvin - Ekonomi: 0141- 574 15 - m.selvin@ramson.se

Telefax: 0141-575 60

E-post: info@ramson.se

Öppettider:

07:30 - 17:00

Fyll i formuläret och skicka till oss:

Finland:
Waterix, W-rix Oy
Betonikuja 5
FI-21600 Parainen, Finland
Robert Tunturi +358 40 9001 217
robert.tunturi@waterix.com
Patrik Gustafsson +358 40 7397 510
patrik.gustafsson@waterix.com

Danmark och Tyskland:
Kaj Rasmussen 
Telefon: +46 73 595 75 91 
k.rasmussen@ramson.se

Norge:
HX Norge AS
Peder Baekgaard
Gråterudveien 45
N-3036 Drammen
Telefon: +47 4539 5302
pb@hydro-x.com

Estland och Ryssland:
Svetsbygg OÜ
Oleg Ketov
EE-Tallinn, 10621
Telefon: +372 51908001
svetsbygg@gmail.com

Kort om Ramson AB

Ramson är ett högteknologiskt företag som utvecklar och tillverkar filtreringssystem för alla typer av industriella processer. Gruv-, stål-, kraft-, elektronik- och pappersindustri, mekanisk och kemisk industri, sjöfart, läkemedels- och livsmedelsindustri är några exempel på områden där våra produkter återfinns.

Kontakta oss

Drakvägen 6, 591 32 MOTALA   |   Telefon 0141-572 50   |   Fax 0141-575 60
E-post info@ramson.se

Certifieringar

ISO 9001, 14001 och ISO 3834

© Ramson 2017   |    Om cookies   |   Sitemap